Кошик
UA RU
ПН-ЧТ: 9:00-19:00
ПТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 10:00-18:00
м. Київ, вул. Солом'янська 5, офіс 606
Меню
Каталог пультів
Каталог пультів

Як вибрати універсальний пульт керування

Як вибрати універсальний пульт керування
08-12-2021

Як вибрати універсальний пульт управління

Універсальний пульт - доступніша, але не менш функціональна альтернатива оригінальним ПДУ. Такий пристрій може розширити комплектацію мультимедійного центру, оскільки дозволяє керувати різною технікою. Якщо ПДК купується на заміну оригіналу, вибираємо модель, яка підтримує код вашого телевізора, медіаплеєра або приставки. Коли в будинку багато техніки, є сенс звернути увагу на програмовані моделі пультів.

Точна кількість пристроїв, що підтримує ПДК, залежить від моделі. Цей параметр завжди вказується виробником у технічних характеристиках. Якщо купується програмований пульт, кількість пристроїв, що навчаються, буде обмежено. Вибирайте модель із запасом на 2-3 ПДУ, щоб вам не довелося купувати новий девайс у майбутньому, якщо ви вирішите зробити апгрейд домашнього кінотеатру.

Пульт може оснащуватися сенсорним рідкокристалічним дисплеєм. На екрані дублюються натиснені клавіші та відображаються функції, що виконуються. Універсальний ПДК з РК-дисплеєм може використовуватися для керування різними типами обладнання.

Що вміє універсальний пульт ДК

Залежно від моделі пульта, кількість та призначення кнопок для керування технікою може відрізнятися. Але всі без винятку пристрої мають наступний набір стандартних функцій:

 • включення та відключення техніки;
 • регулювання рівня гучності;
 • перемикання каналів;
 • вхід у меню налаштувань;
 • введення цифр із 0 до 9;
 • навігація у меню з використанням джойстика;
 • відключення звуку;
 • перемикання режимів виведення зображення.

Вибір універсального пульта дистанційного керування можна зупинити на більш просунутій моделі, яка крім вищеописаних функцій також передбачає:

 • налаштування послідовності команд;
 • підтвердження дії;
 • виведення даних на рідкокристалічний екран;
 • завантаження списку вибраних каналів;
 • програмування ПДУ до роботи з новими сигналами;
 • відображення інформації про поточну передачу;
 • окремі кнопки для завантаження найпопулярніших медіасервісів;
 • повернення до раніше переглядається телепередачі;
 • керування комп'ютером або ноутбуком;
 • активація та вимкнення 3D-режиму.

У дорожчих ПДУ передбачається можливість керування кількома десятками мультимедійних девайсів. Один пульт можна використовувати для роботи з різною технікою: кондиціонерами, жалюзі, ТВ-приставками, світлодіодним освітленням і т.д.

Плюси та мінуси універсальних пультів

Якими перевагами характеризується універсальний пульт до телевізора:

 1. Зручність. Багатофункціональний ПДУ може використовуватись для керування різною технікою. Потрібно один раз вивчити призначення клавіш. Якщо оригінальний пульт загубиться або вийде з ладу, універсальний девайс без проблем впорається з основними функціями керування.
 2. Надійність. Універсальні моделі характеризуються гідною якістю збирання. Пристрої, виконані в корпусі з ударостійкого пластику, стійкі до падінь та інших механічних впливів. Перед тим, як підібрати пульт, проаналізуйте особливості його використання: якщо є ризик попадання води на ПДК, вибирайте модель у водонепроникному корпусі.
 3. Комфорт. Ергономічний корпус універсального ПДК забезпечує приємні тактильні відчуття.
 4. Швидке налаштування. Щоб почати використовувати пульт, достатньо прив'язувати пристрій до телевізора, приставки або кондиціонера. У сервісний посібник до ПДУ входить докладна інструкція з програмування від виробника. На прив'язку пристрою зазвичай витрачається не більше декількох хвилин.
 5. Великий вибір. Ринок пропонує сотні моделей універсальних ПДУ, що відрізняються як за цінами, так і за характеристиками, зовнішнім виглядом, радіусом дії та іншими параметрами.
 6. Універсальні пристрої підтримують весь необхідний функціонал управління технікою. З багатофункціональним ПДУ ви можете без проблем замінити комплектацію свого мультимедійного центру.

Типи універсальних пультів дистанційного керування

Якщо не знаєте, який краще вибрати ПДУ, насамперед потрібно визначитися з покупкою. Всі універсальні пульти можна розділити на дві групи:
 • Програмовані. Такі пристрої за замовчуванням передбачають вшиту базу кодів сигналів для різних типів техніки: телевізорів, медіаплеєрів, смарт-приставок, спліт-систем тощо. На ПДК передбачається окрема кнопка або використовується комбінація клавіш для активації певного пристрою. Перелік техніки та список кодів для прив'язки до обладнання наведено у сервісному посібнику. Деякі пульти лише умовно називаються універсальними, оскільки можуть працювати із телевізорами одного бренду. З кожним роком у продажу з'являються нові моделі техніки, а підтримка старих припиняється. Якщо вашому телевізору більше 5 років, може виявитися, що універсальний ПДК не підтримує цю модель. Вирішити проблему можна шляхом перепрограмування пристрою або завантаження відсутніх кодів через ПК.
 • Обучаємі. Більш просунутий варіант. Такий пульт оснащується приймачем інфрачервоного сигналу, за допомогою якого ПДК «навчається». Пристрій необхідно спрямувати у бік телевізора, натиснути певну комбінацію кнопок і аксесуар запам'ятає, як взаємодіяти з технікою.
Також у продажу можна знайти навчально-програмовані моделі, що поєднують у собі переваги та особливості кожного типу. Універсальні ПДУ класифікуються за способом керування. Традиційні кнопкові користуються популярністю за рахунок практичності та надійності. Сенсорні пристрої інноваційні, а найзручнішими є ПДУ, що підтримують управління голосовими командами.

Дата публікації: 08.12.2021
З повагою, команда ВАШ ПУЛЬТ